| Juliananananawww a întrebat:

Bună ziua! Am o mică problemă... Atunci cand sar, mă ud in zona genitala. Cum rezolv acest inconvenient? Mulțumesc frumos! Dau fundiță‼️‼️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Control la ginecolog nu ar strica, însă ar fi și următoarele cauze:
•Activitatea hormonală
•Vârsta
•Anumite tratamente medicamentoase
•Sănătatea mintală
•Activitatea sexuală
•Activitatea glandelor sudoripare (posibilitatea existenței hiperhidrozei, afecțiune ce se manifestă prin transpirație excesivă)
•Nivelul de stres la care ești expusă zilnic
•Tipul de îmbrăcăminte predilect
•Posibile infecții

| Juliananananawww explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Am mers la medic si ai avut dreptate, aveam o mica dereglare hormonala, dar cu medicamentul potrivit am revenit la normal!?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

La medic

| DaniTDCI a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog, el va sti cel mai bine ce e de facut.