| SebiAdrian69 a întrebat:

am un tiuit puternic in ambele urechi care a inceput din prima tare. Am baut 2 energizante, banuiesc ca de la ele este, dar am masurat tensiunea cu un aparat special si cu un ceas special pentru sport care din ce am vazut in testele mele si pe siteuri este foarte precis si am 70-90 conteaza ce efort fac. De la ce poate sa fie tiuitul asta aparut asa brusc si puternic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinitus se numeste, e de la tensiune, mergi la un medic cardiolog.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ascullți manele la căști, la greu?

| SebiAdrian69 explică (pentru sierra1):

1 nu ascult manele 2 cand am casti totul este dat sub 30% volum si cand sunt fara casti cat sa fie normal un 50% dar nu cu telefonul/boxa langa mine

| sierra1 a răspuns (pentru SebiAdrian69):

" SebiAdrian69 : am masurat tensiunea... foarte precis si am 70-90"

și n-ai sunat la 112? hai urgent, până nu faci colaps!

| Catrice a răspuns:

Pai asta e tensiune mica mamicahee hee

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Cred ca el confunda tensiunea arteriala cu pulsul, din moment ce a facut masuratori cu aparate "speciale". laughing

| Catrice a răspuns (pentru nicu991):

Exista și aparate de măsoară tensiunea, da' ce i-o măsurat lui, nu mai știuhee hee

| razvan34567 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un orl pentru a vedea cauza exactă.