| MrMalone a întrebat:

As dori si eu o parere in legatura cu medicamentul Alcostopex? Este de folos cu ceva, am citit pe diferite site-uri pareri pozitive, dar site-uri nu atat de cunoscute. Astept raspunsurile voastre. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Este un produs antialcool naturist, prost din punctul meu de vedere. Are in compozitie plante pe care le găsești la un preț acceptabil si la piata. Vitamina b1, nu pe b6, s-a dovedit a fi eficienta in sindromul de retragere. Se fac injecții cu tiamina cand renunți la alcool. Ideea e ca doar ușurează sevrajul, nu l combate. Pentru dependenta de alcool, se prescriu psihotrope. Sunt cele mai bune si sigure medicamente. Se dau de către psihiatru. Doar el are voie să prescrie asa ceva.

| alex15ccc a răspuns:

E o prostie cu plante. nu o sa te ajute.
cel mai bun medicament este antalcol, citeste pe net despre el, face minuni.