| Stardust22 a întrebat:

Buna ziua!

As avea si eu o intrebare la care as dori sa primesc cat mai multe pareri. Ati putea avea o relatie cu o persoana cu dizabilitati?

Multumesc si astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Sunt oameni care judecă fără să cunoască. Nici măcar nu aşteaptă să vadă cine eşti şi ce ai de spus. Uite...Mie, în Facultate îmi plăcea un băiat drăguţ.Îi lipsea o mână.Dar vorbea atât de frumos...Şi se purta frumos mereu.Dar pentru că niciodată nu a spus nimic, timpul a trecut.Ne mai întâlnim din întâmplare uneori.Se uită la mine, mă salută şi zâmbeşte.Dar niciodată nu spune mai mult.Cui îi pasă de tine, te vede aşa cum eşti. Aparenţele sunt lucruri mărunte.Ce se află dincolo de aparenţe e tot ce contează.

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă e un om normal din punct de vedere al sufletului, să treacă timp.Atâta timp cât înţelege, nu are interese ascunse, etc. Dacă ştie să ofere încredere...Sunt lucuri mai importante decât aspectul.Frumuseţea se pierde, e trecătoare.Adevărata frumuseţe se găseşte în sufletul unei persoane.Şi cu asta am spus tot.

| Stardust22 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Din pacate majoritatea oamenilor pun accept pe fizic, cu atat mai mult daca n-au nicio problema de sanatate. Mai dificil este atunci cand un copil se duce la parintii sai si-i spune faptul ca are o relatie cu o persoana bolnava, iar acestia nu sunt de acord. Este dificil.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Stardust22):

Sunt oameni care judecă fără să cunoască. Nici măcar nu aşteaptă să vadă cine eşti şi ce ai de spus. Uite...Mie, în Facultate îmi plăcea un băiat drăguţ.Îi lipsea o mână.Dar vorbea atât de frumos...Şi se purta frumos mereu.Dar pentru că niciodată nu a spus nimic, timpul a trecut.Ne mai întâlnim din întâmplare uneori.Se uită la mine, mă salută şi zâmbeşte.Dar niciodată nu spune mai mult.Cui îi pasă de tine, te vede aşa cum eşti. Aparenţele sunt lucruri mărunte.Ce se află dincolo de aparenţe e tot ce contează.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Normal raised eyebrows, interiorul conteaza, nu exteriorul.