| flavius01 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat urgent va rog, nu prea stiu pe cine as putea sa intreb asta. Eu am o relatie de aproximativ 6 luni si ieri mi-a spus prietena mea ca este insarcinata. Sincer, nu stiu cum s-a intamplat, am facut-o doar de cateva ori fara prezervativ, dar ea lua anticonceptionale, nu stiu cum a putut sa ramana gravida. Problema este ca ea nu prea vrea sa avorteze, iar eu nu vreau in niciun caz sa-l tina. Avem amandoi 19 ani, nu avem ce face cu un copil. Cum o pot convinge ca sa nu il aiba? Mi-e groaza ca ar putea sa le zica parintilor ei, ei sunt destul de stricti si nu cred ca ar accepta macar ideea de avort. Chiar nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa o conving sa mearga sa faca avort. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi si fa analizele sa vezi daca este al tau. de convins n-o poti convinge dar macar stii ca este al tau.

| darrio2007 a răspuns:

Nu a respectat modul de administrare al pastilelor.

| Holy2010 a răspuns:

E corpul ei si decizia ii apartine. Nici in vis sa nu iti imaginezi ca poti sa o obligi sa faca avort.
"doar de cateva ori fara prezervativ" Ajunge O SINGURA DATA!
Sexul este pentru barbati nu baietei. Daca esti barbat iti asumi!

| flavius01 explică (pentru Holy2010):

Nu vreau sa o oblig, dar nu vad care ar fi rostul. Isi face praf viitorul si mi-l face si mie daca il tine.

| Holy2010 a răspuns (pentru flavius01):

Trebuia sa va ganditi la asta inainte de a face sex neprotejat.

| flavius01 explică (pentru Holy2010):

Inca nu e prea tarziu ca sa reparam greseala, asta vreau sa zic happy

| Ciumpi35 a răspuns:

Înțeleg, ești tânăr și nu vrei să-ți nenorocești tinereța de acum, dar plăcerea costă.

| I0nuT55 a răspuns:

Daca ai fii un om suficient de matur, ti-ai asuma responsabilitatea de a creste copilul.Plus ca copilul nu are nicio vina.
De ce nu v-ati protejat?

| Tumi a răspuns:

Succes vei fi taticwinking Si daca tot vei fi tatic nu-ti bate joc de copil si crestel cum poti mai binewinking bafta