| RoxanaGhost a întrebat:

Aseara s-a intamplat sa stau cu fata aproape in sus pe perna si nu stiu sigur daca eram intre atipita si treaza.La un moment dat aud o voce masculina dar subtire gen adolescent 14-15 ani cum ma striga pe nume dar cu accent vesel:"Roxeeeaneeeaaa!" M-am speriat si am trezit-o pe bunica mea(camera ei e in renovare si va dormi cateva seri cu mine).I-am povestit ce am patit si mi-a spus sa-mi fac cruce si sa incerc sa adorm la loc.E prima data cand patesc asa si nu era trecut de miezul noptii, in jur de 23:45 cam asa.Nu ma gandesc la ceva paranormal dar nu cunosteam vocea si mi se pare ciudat.
In alte seri mai patesc sa aud in ureche sunete de obiecte gen:ciocan trantit,pahar spart, ciocan ce loveste o potcoava, etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

RoxanaGhost... pai chemi fantomele cu numele astawinking
Nu-ti face probleme, vise aproape reale si iluzii auditive avem aproape toti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noroc ca ai facut o cruce acum esti safe. Sau poate nu te mai uiti la filme cu fantome, vampiri si alte nebunii si subconștientul ta nu va mai visa prostii

| Andreeush a răspuns:

Probabil ai visat.

| Sonia822 a răspuns:

Televizoarele au camere secrete in ele, care vad tot ce facem in camera. Ai vazut ca atunci cand e stins, are un bec rosu aprins, semn ca are cuent si functioneaza? Poate ai vreunul nou si-vb asa, sa te faca sa crezi ca esti nebuna? Sau poate ti-ai downloadat vreo aplicatie nastrusnica, stii ca utilizatorul aplicatiei iti poate accesa microfonul, camera, mesajele, pozele, poate si vb cu tine, aveai tlf langa tine? Poate era vreau hacker care ti se adresa prin telefon

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sonia822):

De ce nu esti deja intr-o pestera, departe de civilizatie?

| Sonia822 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar tu nu trebuie sa ma crezi pe mine, e suficient sa citesti termenii si conditiile afisate pe site-ul Samsung, valabile pentru orice cliet care achizitioneaza un produs al lor rolling on the floor Si nu doar pe site-ul Samsungwinking Deci the caveman esti tu, ca tu nu stiipe ce PLANeta te afliwinking

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sonia822):

Https://account.samsung.com/membership/terms

Trimite-ma tu catre paragraful care spune ca te filmeaza televizorul, caci cred ca imi iau teapa daca stau sa citesc atata.

| Dandinelle a răspuns (pentru Sonia822):

De cand ti-ai conectat tv-ul Samsung prima oara, ei creeaza un stream pe asta, chit ca-ti inchizi tv-ul, va ramane conexiunea. scrie clar pe site-ul lor, nici cu un "maybe/poate" ci pe bune
ti-am dat si like, si folositor si amuzant pentru ca i-ai facut caveman laughing)

| Sonia822 a răspuns (pentru Dandinelle):

Da si tu niste search pe google https://stirileprotv.ro/......atele.html

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sonia822):

Pff, mai sus zici ca "televizoarele au camere secrete in ele", adica televizoarele in general, iar aici imi aduci un ANUMIT model de televizor cu camera.

Sapte ani au trecut de la stirea aia si nu vad ca tehnologiile alea sunt raspandite.

| Sonia822 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Tocmai, ca stireae veche, acum au toate instalate noua tehnologie happyE confirmata si de nu sh ce specialist pe care l-au adus televiziunile sa vb pe cazul Dinca, dar ala n-a vrut sa dea multe detalii, pentru ca lumea n-ar mai cumpara si nu-si asuma riscul sa fie dat in judecata de vreo companie. Asa a afirmat tongue

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sonia822):

Specialist in idiotenie, poate.
Dar daca ai zis ca toate o au, unde se afla camera mai exact?
Si ai mai zis ca se gasesc in termenii si conditiile produselor. Arata-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai auzit pe cineva pe stradă strigând o altă Roxana, cine știe.
Restul sunetelor sunt doar iluzii, poate le auzi în timp ce visezi și când te trezești ai impresia că le-ai auzit trează. Noaptea poți auzi tot felul de sunete ciudate, care să fie de fapt rezultatul imaginației tale.

| iamprettybored a răspuns:

Ce ai trait tu se numeste reverie. Este vorba de acea stare psihica pe care o experimentam atunci cand nu suntem nici adormiti, dar nici treji, inainte de a intra in stadiul de somn propriu-zis și de visare.

Eu am auzit și urlete și alte lucruri foarte zgomotoase care pareau foarte reale dar realizam că le auzeam doar in capul meu.

| costincodrin a răspuns:

Nu vreau sa te speri, dar este o suspiciune că noi am putea fii în comă, iar noi sa nu stim asta și când auzim voci de nicăieri se crede că sunt cei care striga la tine (când tu "ai fii în comă) nu mă întreba de unde am scos asta rolling on the floor)) e după net