| Anonimul245 a întrebat:

De doua zile cand merg la toaleta si fac treaba mare, este de o culoare verde spre negru.Din ce cauza poate sa fie aceasta? S-ar putea sa fie de la pastile? Iau Sorbiter Durules pentru fier.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asa am patit eu cand am luat Ferotab. aveam deficienta mare de fier si apoi m-am speriat cand am vazut cum ies cu scaunul.
Am sunat medicul de familie si m-a linistit.
Deci daca consumi pastile pentru fier, este posibil si tu sa intampini aceasta problema, totusi nu ezita sa intrebi un medic/farmacist.
O zi frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Si eu m-am speriatlaughingAm patit si eu dar trece peste vreo 2 zile!

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Si carbunele medicinal schimba culoarea scaunului..asta e..trebuie sa traim nu?
O zi frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Mersi si tielove strucklove strucklove struck

7 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Mai usor cu pastilele astea si vezi daca functioneaza. Poti sa iei mai putine. Si poti intreba un medic farmacist sau pe medicul de familie. Baftawinking

| NicolaeMihai a răspuns:

Uite mai degraba intrebarea e ce ai mancat in ultimele zile si dupa aia vedem de ce faci asa trebuie mare... ok?

| Anonimul245 explică (pentru NicolaeMihai):

Pai ultimele 2 zile am tinut post, si cum mi-a fost mi-e lene sa-mi face de mancare ceva cartofi. m-am indopat cu pateuri de post...

| Anonimul245 explică:

Va multumesc, am citit pe net reactiile adverse la pastilele pe care le iau, si include si scaunul negru