| AnTiBioTic a întrebat:

Prietena mea are de vreo 3 saptamani o durere de cap in zona fruntii. Acea durere este zilnica, uneori dureroasa alteori mai putin dureroasa si trece repede cu o pastila. De la ce sa fie aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil sinuzită!
Să meargă la medicul de familie/O.R.L.-ist.
Antibiotic îl ia numai la recomandarea medicului dacă vorbim de infecție.
Sănătate!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fii de la ochi, să facă un consult oftalmologic.

| h3r a răspuns:

Curent!
Și știi de ce are nevoie? De un AnTiBioTic.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. De la caldura sau curent. Probabil o dor si tamplele.

| AnTiBioTic explică:

Da, dar pe ea o doare zilnic de vreo 3 saptamani. cred ca e prea mult pentru un deochi

| darriya a răspuns (pentru AnTiBioTic):

Inseamna ca nu stii ce inseamna deochiul.eh atunci indoapo cu pastile, i-a o pastila si maine iar o doare capul!laughing

| AnTiBioTic explică (pentru darriya):

Nu stiam ca poate tine asa de mult. a fost la doctor zilele astea si a zis ca e de la lipsa de calciu