| AnTiBioTic a întrebat:

Prietena mea are de vreo 3 saptamani o durere de cap in zona fruntii.
Acea durere este zilnica, uneori dureroasa alteori mai putin dureroasa si trece repede cu o pastila.
De la ce sa fie aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai probabile doua variante sunt sinuzita sau necesitatea de a purta ochelari. Sa mearga la medicul de familie.

| AnTiBioTic explică (pentru Brigaela):

Cica este de la lipsa de calciu

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce postezi de două ori aceeași întrebare?
Încarci server-ul inutil!
Pa, pa.

| AnTiBioTic explică (pentru Legiuitoarea):

Am facut o greseala de categorie.

| d3men7zel a răspuns:

Poate sa fie Sinuzita sad cel mai bine as recomanda sa mearga la un doctor pentru un control

| Armenianeek a răspuns:

Cred ca are sinuzita. Daca da,inainte sa se duca la doctor sa faca inhalatii cu apa fiarta. (adica sa pui apa la fiert, sa o scoti de pe foc si sa stai deasupra ei cu un prosop pe cap) Asta ajuta sa desfunde calea respiratorie de mucuasa. Trebuie sa stea sub apa clocotita vreo o jumatate de ora. Apropo, durerea de frunte se cauzeaza atunci cand aerul rece atunge fruntea? Daca da, atunci are sinuzita. Daca nu, nu are.winking

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Sinuzita...nu stiu, daca e ceva grav, spune-i sa mearga cat mai repede la un doctor, la alt doctor, caci cu o singura pastila ii trece durerea, dar pastilele acelea nu sunt bune deloc la organsim...