| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU

As dori, sa va adresez o intrebare, BB/CC cream-ul aplicat zilnic afecteaza tenul in vreun fel, sa-l imbatraneasca sau sa-i provoace cosuri, infectii, pete intr-un cuvant probleme de sanatate.

PS: de ce vedetele nu au riduri, pete, cosuri, desii si ele aplica fond de ten zilnic, pierd noptiile, nu se hidrateaza si totusi nu arata la fel ca si o persoana simpla chiar daca rutina vedetelor este la fel ca a persoanelor simple.

O zi buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Henriette1165 a răspuns:

Presupun ca si bb cream ca orice alt cosmetic afecteaza si el in timp tenul, dar este mult mai bun decat fondul de ten pentru ca are un aspect mai proaspat si nu are atat de multe chimicale.

| alilili a răspuns:

BB\CC-rimurile nu afecteza ...sunt pur si simplu niste,, creme,, care au culoare si care ajutat tenul, poti sa il folosesti linisteta

Vedetele au riduri, pete, cosuri etc deoarece se fardeaza prea mult ele de fiecare data cand ies din casa sau chiar si in casa aunt fardate, pentru ca sunt,, vedete,, asa ca BB sau CC crimurile nu afecteaza de loc, ci alte porcareii de farduri

Sper ca ti.am fost de folos

Fundita plizz :* :*