| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua dragi membri TPU

As dori, sa va adresez o intrebare, BB/CC cream-ul aplicat zilnic afecteaza tenul in vreun fel, sa-l imbatraneasca sau sa-i provoace cosuri, infectii, pete intr-un cuvant probleme de sanatate.

PS: de ce vedetele nu au riduri, pete, cosuri, desii si ele aplica fond de ten zilnic, pierd noptiile, nu se hidrateaza si totusi nu arata la fel ca si o persoana simpla chiar daca rutina vedetelor este la fel ca a persoanelor simple.

O zi buna.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu mai folosesc, nu zilnic. Oricum, e o solutie foarte subtire e aproape ca o crema de fata hidratanta doar ca da si putina nuanta si stralucire tenului gen un fond de ten dar cu o putere mult mai apica de acoperire. Nu-ti ies cosuri daca n-o tii foarte mult pe fata si te demachezi seara inainte de culcare.

| Ruxandra15 a răspuns:

Este o intrebare extrem de idioata. Cum sa afecteze doamne tenul? Gandesti? Este un fond de ten foarte usor. Afecteaza tenul? Infectii? Pai nu iti injectezi BB cream nu?

| Mayflower a răspuns:

Despre BB/CC cream nu stiu ce sa spun, depinde foarte mult de ten, unele pot avea ingrediente care sa cauzeze reactii/alergii. Nu vreau sa te sperii, daca nu ai tenul foarte sensibil si folosesti o crema buna pentru tipul tau de ten sunt foarte putine sanse sa se intample asta.

Cat despre vedete, ele au acces la produse foarte scumpe pe care un om obisnuit nu si le-ar putea permite. Sa nu mai vorbim de make-up artisti profesionali, dermatologi, etc.

Nu trebuie insa sa te lais pacalita de tot ceea ce vezi la televizor/in reviste, pentru ca pozele sunt de multe ori foarte phtoosopate, etc. Sunt sigura ca si vedetele au imperfectiunile lor, pana la urma sunt oameni ca noi toti happy