| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua

As dori, sa va adresez o intrebare, BB/CC cream-ul aplicat zilnic afecteaza tenul in vreun fel, sa-l imbatraneasca sau sa-i provoace cosuri.

PS: de ce vedetele nu au riduri, pete, cosuri, desii si ele aplica fond de ten zilnic, pierd noptiile, nu se hidrateaza si totusi nu arata la fel ca si o persoana simpla chiar daca rutina vedetelor este la fel ca a persoanelor simple.

O zi buna.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu afecteaza folosirea BB/CC cream-ului.N-ai de unde sa stii cu adevarat cum arata pielea vedetelor in realitate, mereu folosesc machiaj cand au vreo aparitie publica.Cauta pe net vedete nemachiate si te asigur ca multe dintre ele au cosuri, pete, riduri etc..nimeni nu e perfect, plus ca ele isi permit sa faca tratamente scumpe.

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu,nu afecteaza. Pentru ca ele fac diferite tratamente cosmetice facute exact pentru tenul lor. Produsele de calitate nu afecteaza asa de tare tenul, mai les daca sub ele folosesti o crema impotriva razelor Soarelui