| Intrebare1234675 a întrebat:

Bună ziua,
Va rog, dați-mi o metoda concreta și ușoară de slabit. Sunt baiat. Am 13 ani. Am 88 de kg și 1.76. Nu este bine. Sunt gras. Vreau metoda de slăbire rapida, rapida, simpla si NU IMI PASA DE SĂNĂTATE. NUMAI SA SLĂBESC REPEDE MINIM 15 KG PE SAPT/LUNA... ORICUM, DACĂ SE POATE SA FIE SI SĂNĂTOASĂ, DAR NU CONTEAZA DACĂ NU ESTE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să bei numai apă până te saturi de ea.

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Să slăbești rapid nu poți însă poți începe prin a renunța la fastfood, la a mânca dulciuri în exces, sucuri acidulate.
Începe să faci multă mișcare, sport.

| Bogdannn2004 a răspuns:

Mananca fructe legume fara Paine sau dulciuri. 1 ora pe zi miscare ce ti place tie fotbal sala etc.Si nu poti slabi rapid trebuie sa ai radare si vointa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

De ce "fructe legume"? Nu are nevoie si de PROTEINE? Dar de grasimi sanatoase?

Nu mai repetati "fructe si legume" ca o moara stricata!

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba da eu am slabit asa mananc proteine ou fiert merluciu piept de pui la gratar am uitat sa specizez

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Pai vezi, nu ai slabit "asa" (adica cu fructe si legume), ci cum am zis eu

| sadrian46 a răspuns (pentru Cosmin86):

Are nevoie, dar nu de proteine animale, carwe sunt totdeauna însoțite de grăsimi saturate și colesterol.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cosmin86):

A spus așa, că NU IMI PASA DE SĂNĂTATE.
Dacă nu îi pasă, până slăbește, o să consume grăsimi sănătoase din rezerva proprie.

| sadrian46 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Pieptul de pui la grătar conține substanțe cancerigene din cauza grătarului, precizez eu pentru tine.
Oul fiert și pieptul de pui conțin colesterol, altă precizare.