| Crisstinayy12 a întrebat:

Bunica ne-a dat cereale cu lapte. Cerealele au fost mingiute de vanilie și ciocolată. Ne-a pus lapte într-un bol iar laptele era galben. Bunica a spus că așa la scos din frigider dar nu cred. Avea un pic alt gust și parcă era ceva prea dulce și m-a durut burta. Ce poate fi cu laptele și de la ce mă doare burta? E ceva grav? Și ce a pus în lapte? [URGENTA] >> am băut tot blidul și ma doare burta de mor. E normal laptele? Sau e o otrava sau ceva care are efecte ciudate? Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Laptele galben este lapte gras, sanatos, muls de la vaca, nu lapte apos de la alimentara.
laptele era mai dulce din cauza cerealelor, nu din cauza ca a pus cineva ceva in el.
Vezi, daca sunteti hraniti cu lapte apos de la aliemntara, habar nu aveti cum este laptele organic, sanatos, de la vaca, plin de grasimi naturale si nutrienti.
Cat priveste durerea de burta, poate sa fie de la mancat mai mult sau cine stie, cerealele care s-au umflat in burtica ta, dar nu este de la lapte.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai bagat in tine tot ce e mai nesanatos. Cerealele sunt pline de zahar care e nociv si alte otravuri chimice. Laptele din comert este cu totul fals facut din tot felul de amestecaturi de orice numai lapte nu. Laptele autentic original de vaca oricat de " bun " si laudat ar fi este exprem de nociv sanatatii, te distruge complet. Laptele distruge stomacul, rinichii, incheieturile, distruge oasele si calciul din oase si altele.

| AndreiWeisz a răspuns:

Bunica voastra a vrut sa va otraveasca cu lapte prea gras laughing Poate o fi fost lapte de vaca, nu l-a cumparat din comert, iar cum noi nu mai suntem obisnuiti cu lapte nepasteurizat...mno, te doare burta.

| Crisstinayy12 explică:

Și o să mă in

| Crisstinayy12 explică:

Sa o să mă îngrăș?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Cat un hipopotam o sa ajungi, daca o sa-ti mai suspectezi bunica

| cevdet a răspuns:

Laptele e galben daca e prea gras. Poate incepea sa se acreasca daca avea alt gust, dar nu dulce. Era dulce de la cereale. Daca faci diaree, nu mori, abia iti cureti intestinele.

| 1918 a răspuns:

Otrava? laughing
Laptele a fost expirat
In afara de durere de burta n-o sa ai nimic

| Dimitrov12356 a răspuns:

Laptele era alterat, adica stricat, mare lucru nu e dar pana nu te duci la WC nu vei scapa de durere....sau ia ceva pastile(nu cred ca va fi de folos, mai bine mergi la WC)