| Eus3b1u995 a întrebat:

Cand m-am trezit azi dimineata, mi-am intors capul prea tare sa ma uit in dreapta si acum, pe partea dreapta am o durere mare nu pot intoarce capul, Ce s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Vre-o vena incalecata, nu-ti face probleme, isi revine singura in cateva zile

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un torticolis, contractura unui muschi cervical. Unge-te cu un antiinflamator gen ketonal Gel, Diclofenac, etc

| Eus3b1u995 explică (pentru Brigaela):

Timpul in care trece? Mi l-ai putea preciza?

| Brigaela a răspuns (pentru Eus3b1u995):

Depinde de gravitate. In doua zile daca este o forma usoara, in 7 zile daca este mai sever

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu e nimic grav, si l-ai sucit un pic.
Maseaza zona, si ai grija sa nu faci miscari bruste, ca te doare. Dupa o ora isi revine.

| robertutza2001 a răspuns:

Mi se intampla si mie mai mereu.Nu e grav, doar o sucire.Maseaza zona si o sa-ti treaca...Baftaa!