| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna cale non-medicamentoasa de a-mi reduce colesterolul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

O alimentatie corecta; fara prajeli si consumati in cantitati mici:grasimi, mezeluri, branzeturi si dulciuri, fara a exagera.

Shin
| Shin a răspuns:

O alimentatie corecta
Shin.

| elisa_2627 a răspuns:

Scortisoara este un remediu natural extraordinar de benefic.Amesteci o lingura de miere cu o lingura de scortisoara, aceasta pasta se consuma o data pe zi timp de 15 zile si repeti analizele.Atentie!-nu consuma grasimi de niciun fel.

| doinisor a răspuns:

Nu mai minca deloc carne sau produse din carne de porc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceai de păpădie, elimină colesterolul în cantități industriale.
Redu aportul de grăsimi de orice natură, prăjiturile, conservele grele, mezelurile, etc.
Consumă alune-fistic-semințe-nuci, conțin uleiuri volatile benefice organismului și intră în clasa colesterolului sănătos.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceai de anghinare, ar fi bune si capatanile de anghinare, dar nu stiu daca sunt pe piata in romania.bei cam 500 ml zilnic, purifica sangele si scade colesterolul, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa urmezi tratamentul medicamentos dat de medic.si o dieta echilibrata.