| AnastasyaPopp a întrebat:

Care e cea mai slab calorica si sanatoasa alegere pentru micul dejun: Doua felii de paine neagra cu ou (friganele,bundash,cum le ziceti) + o ceasca de lapte, ou fiert tot cu un pic de paine + o ceasca de lapte,orez cu lapte neindulcit, gris cu lapte neindulcit sau altceva? Cam cate calorii au? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu stiu cate calorii au, dar stiu ca dimineata trebuie sa manaci cea mai bogata masa calorica, apoi dupa amiaza mediu, si seara foarte saraca de preferinta o salata.
Dintre variantele date, nu as alege nici una.
Prima e cu prajeala, si nu e sanatoasa, iar restul sunt slab calorice.
Eu mananc dimineata asa : 2-3 felii de paine prajita cu zacusca sau tocana de legume, o cana de ceai verde. Ori 2-3 felii de paine prajita cu branza natura ( nu din magazin), o salata si o cana de ceai verde. Ori un smoothie din fructe : o banana, 3-4 curmale, un pumn de goji, un mar, 2-3 migdale, un pumn de zmeura, o portocala sau mandarina, un pic de scortisoara si nuca de cocos, si apa. si apoi un ceai verde.