| David09998 a întrebat:

Ce exerciții aș putea face sa fiu mai inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sportul ajuta, nu exercitiile.
Un sport practicat zilnic sau macar 2-3 ori pe saptamana, precum: baschet, volei, handbal sau inot.

| dullcat a răspuns:

Nu te poti lupta cu genetica. Sporturile care chipurile te fac mai inalt nu vor face miracole daca parintii tai nu depasesc inaltimea de 1.60 sau 1.70.

| David09998 explică (pentru dullcat):

Tata are 176

| dullcat a răspuns (pentru David09998):

Si mama ta?

| David09998 explică (pentru dullcat):

Are 1,55 stiu ca este mica dar na

| dullcat a răspuns (pentru David09998):

Daca introduci aici inaltimea parintilor rezulta ca tu poti creste pana la aproximativ 172.0 cm.E orientativ, nu e batut in cuie.

https://purecalculators.com/ro/height-calculator

| sammie a răspuns:

Mai degrabă sport-uri. Basket-ul și înot-ul sunt cele mai bune pentru creșterea înălțimii.

| BtrSanziana a răspuns:

Stretching sau basket