| CJ41 a întrebat:

Ce pastile trebuie sa iau ca sa imi intarzie menstruatia cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chaterinna a răspuns:

Nu stiu de ce vrei sa faci asta, dar ti-as sugera sa nu incerci nimic din ce ti s-a " recomandat " anterior. Indiferent care ar fi motivul, nu te juca cu lucruri care te depasesc, pentru ca risti sa-ti distrugi sanatatea!

2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

E mai complicat si destul de riscant. Eu am facut chestia asta in urma cu doi ani pentru ca am fost absolut obligta de imprejurari, dar apoi m-am dereglat complet.
In fine...este alegerea ta si daca tu consideri ca este absolut necesar poti face asta.
Deci...ai mai multe posibilitati. Ori incepi sa iei cu 10 zile inainte de venirea menstruatiei cate o pastiluta de Orgametril pe zi, ori cu 5 zile inainte iei cate 2 pe zi. Menstruatia iti va veni in momentul in care nu vei mai lua. Deci, vei lua in continuare si dupa ce au trecut acele 5 sau 10 zile, pana in momentul in care nu va mi fi nevoie.

Asta a fost metoda mea care a functionat. Am auzit ca mai exista o metoda cu anticonceptionale. Ceva de genul iei o o luna intreaga fara pauza. Dar mai multe nu stiu sa-ti spun pentru ca n-am incercat.

Oricum, ai grija ca si metoda mea are destule reactii adverse.

Numai bine!

| Dana211 a răspuns:

Vitamina K este buna pentru asa ceva