| just4you_6809 a întrebat:

Ce pot face ca sa treaca raceala mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Fervex, ceaiuri de tei si soc, bai calde cu sare grunjoasa si stai in casa, la caldura!

| carminaburana43 a răspuns:

Bea mult ceai de fructe cu lamiie, maninca citrice si paracetamol sau coldrex.

| Psihiatra a răspuns:

Bea mult ceiutz laughing eu asa fac tongue Stai la caldura, la pc invelita in patura, pune sare in apa calda intr-un lighean si stai cu picioarele in apa. Cel putin parintii mei asa fac si ma simt mai bine mai repede.Insanatoshire gravnica :*

| Mitss a răspuns:

Si eu am racit thinking ma simteam rau si nu am fost la scoala!
Am stat in pat, am baut multe ceaiuri, am luat cateva pliculete de Coldrex si in doua zile ma simteam super!
Deci bea multe ceaiuri, ia niste pastile de raceala...
Insanatosire Grabnica>big grin

| anamaria91 a răspuns:

La mine functioneaza in 90% din cazuri... Iei paracetamol inainte sa te bagi la somn si te invelesti foarte bine. Trebuie sa transpiri. Prin transpiratie ies toxinele. Pita prajita cu usturoi face minuni la pranz si cina. Si ceai cald in loc de apa.

| Mik3 a răspuns:

Sa bei ceai cat mai mult, si sa incerci sa te feresti de frig happy

| GeoXD a răspuns:

Ia un paracetamol, sau bea un coldrex sau un ceai cald :]

| Pauuula a răspuns:

ar trebui sa consulti un medic tongue... si sa bei multe ceaiuri tongue

Insanatosire gravnika tongue