| Annapro a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti un fir de par de al unui catel? ( Nu ca as fi inghitit dar vreau sa stiu daca sa ma feresc sau nu ). Dau funda+vot! Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Cunosc un caz în care o fetiţă a murit din cauza firului de păr pe care l-a înghiţit şi i-a ajuns la plămân. Deci... fereşte-te!

| 000Diddy000 a răspuns:

Mai bine te feresti nu conteaza neaparat sa fie de la un catel poate fi si de la pisica deci fereste-te o cunostinta a mea a murit deoarece avea un catel si in fiecare zi se juca cu el si nu se ferea de firele de par de care naparleste si in cateva luni a murit din cauza firelor de par inhalate sau inghitite, nu mai stiu sigur dar in fiecare caz e foarte periculos apropo La multi ani!

| 6111992 a răspuns:

Buna nu se intampla nimic din cat stiu eu, dar nu este igienic ar trebuie sa te feresti de parul pisiicilor el face rau.

| AndyIQ a răspuns:

Te poti ineca sau, iti fac scarba pana vomiti mai bine il eviti si rima laughing
Bafta!

| FlippyFlippy a răspuns:

Pai se lipeste de plamani, nu mai poti respira te mai si imbolnavesti si poti muri, dar daca in inghiti poate iesi, dar daca la-i luat pe nas ajunge la plaman si mori! funda?

| FadetoBlack a răspuns:

Hmm... Poi, da trebuie sa te feresti, poti ajunge la operatie happy

| C0sminn a răspuns:

Din cate auzisem de la parinti, ziceau ca parul de pisica/caine se lipeste de plamani.sau ceva de genu...

| Julieta007 a răspuns:

Nu este grav ....adc si eu am un caine de 8-9 ani si ma joc cu el in fiecare zi odata am inghitit un fir de la ea(e fata) si m am panicat am spus ca mor. Blah blah blah dar nu mi s a intamplat nk si de atunci ma feresc oricum dar vrand nevrand tot mai inghiteam si nu s a intamplat nk dar totusi nu este chiar igienic ca iti apar crampe la stomac adc asa imi apare mielaughing