| emaopris a întrebat:

Ce simti atunci cand te droghezi? Ce senzatii ai?
Stați linistiti, nu vreau sa incerc, vreau doar sa afiu cum e. Am auzit de la unii ca e misto senzatia. Adica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wheizii a răspuns:

Draga mea Cristina, drogurile sunt niste substante care in urma consumarii lor prin diferite metode, iti induc anumite efecte, ai viziuni, de exemplu codeina cu sprite, celebrul syrup consumat de trapperii americani este extrem de periculos si ca o mica paranteza, Lil Wayne era sa moara de la asa ceva.LSD-ul la noi in Romania il gasesti sub forma de ''abtibild'', il pui pe limba si magia are loc. Drogurile nu sunt periculoase...depinde...si sa iti spun si de ce, deci un drog il iei ca sa iti induca starea de calm, fara griji, uiti de tot si te simti bine si amortit.Deci daca un barbat fericit, de succes, cu bani, masini, femei etc. ar consuma un drog, creierul lui ar fi ceva de genu' ''pai, sigur asta e un drog fain si m-am simtit bine, dar eu nu am nevoie de asa ceva pentru ca sunt fericit cu ce am si nu am nevoie'', pe cand un pustan de 16 ani care poate are probleme acasa SI NU E FERICIT CU VIATA LUI, ar consuma ca sa uite de probleme, de aici cred ca stii cum e treaba. Drogurile sunt oricum EXTREM DE PERICULOASE daca sunt consumate aiurea. Daca tot te bate gandu' sa incerci, este foarte normal sa vrei sa descoperi chestii noi, iti recomand sa bei acasa, 0.5l bere, o sa molesesti si o sa ametesti eventual o sa te culci, iti este de ajuns, nu ai nevoie de mai mult.Ai grija ce faci cu viata ta, fii desteapta ca tara geme de prosti. http://www.castlecraig.ro/dependenta/droguri http://www.umfcv.ro/ccop-efectele-consumului-de-alcool

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'Nu există drog mai tare decât sexul...'

| emaopris explică (pentru anonim_4396):

Sunt minora

| sir sanjei a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca nu ai sarit cu parasuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru emaopris):

Cel mai smecher drog e MariaIoana. Dar aia bună, verde. Au scos ăștia tot felul de replici, cu tot felul de substanțe chimicale, ce pot duce chiar la deces. Nu te bagă dacă nu cunoști!

| DavidoffUser a răspuns:

Daca vrei sa stii ajungi vrei sa incerci.Ne ma mintii si mai ales nu te mintii pe tine. Daca vrei senzatii tari, du-te de si fa bungee, nu lua droguri ca pe urma nu mai ai bani sa le cumperi, nu ca mi-ar pasa de viata ta in mod asa special.

| OtherNews07 a răspuns:

Poți să afli cum e, dacă înghiți praf de cretă.Ni s-a explicat la ora de chimie, că atunci când mănânci praf de cretă ai exact aceleași simptome ca și când te-ai fi drogat.Nu știu cât e de adevărat, dacă încerci, să-mi spui și mie!

| emaopris explică (pentru OtherNews07):

-Dar eu nu vreau sa incerc voiam doar sa stiu...senzatia

| sir sanjei a răspuns (pentru emaopris):

Depinde de drog.
Iti voi explica din senzatiile pe care le poti avea de la marijuana, doar pe asta am consumat-o!
"iarba" este de 2 feluri Sativa si Indica
Sativa: este cea de la care te vei simtii energica, veri rade, iti va fi foame. Iti da o senzatie foarte ok.
Indica: este cea care te calmeaza, este extraordinara pentru relaxare, studiu, ascultat muzica, iti va duce mintea in cele mai profunde locuri.
de la oricare dintre ele te vei alege cu gura uscata si cu genunchii usori
Te sfatuiesc, daca ai ocazia, sa consumi intr-o tara civilizata, unde consumul este legal si cumperi din magazin(shop) avand garantia ca vei cumpara ce trebuie.