| karinne94 a întrebat:

Cand am emotii mi se usuca buzele,am mainile reci si transpirate, si parca respir mai greu.Ce trebuie sa fac? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu lăsa emoțiile să te controleze, ține situația sub "papuc", crede în tine, trage aer adânc în piept.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti foarte emotiv.
Nu lasa emotiile sa te controleze, crede in tine, poti, stiu ca poti.
Sa te ajute Dumnezeu!
Te pup!

| iwill a răspuns:

Eu patesc exact ca si tine si pe de-asupra simt ca tremur toata si inima mea parca-si ia zborul in astfel de momente ...ideea-i ca nici eu nu prea stiu ce sa fac in mod concret din ce am citit eu pe net e vorba de cat de bine reusesti sa te stapanesti pe tine insati, de masura in care lasi evenimentele din viata de ziua cu zi sa te afecteze mai mult sau mai putin si e vorba si de o sensibilitate care nu stiu bine cum ii zice.M-am cam obisnuit cu starile astea pentru ca mi le-am ameliorat prin autoincurajare, prin eforturi de a-mi redobandi increderea in mine pentru ca am avut o perioada mai critica cu ceva ani in urma cand ma simteam stresata pentru orice lucru mic pe care-l faceam, neavand deloc incredere in mine. Poate ca totusi ar fi bine sa consulti si un medic.