| Sophie88 a întrebat:

daca am mainile si picioarele reci, la ce medic trebuie sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Orice medic.

| SimonaCristina a răspuns:

Pentru circulatie periferica deficitara ia ginko biloba. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred, ca ai circulatia sanguina proasta, mai intai mergi la medicul de familie sa-ti de-a trimitere, fara trimitere nu poti merge la un specialst decat la urgente si asta nu e o urgenta, deci, mergi la medicul de familie si cere-i o trimitere la un medic specialis, el va sti cum se numeste specialitatea respectiva

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate merge la medic specialist si fara, trimitere atat timp cat este dispus sa plateasca pentru consulatie.
Nu cred ca doctorul are ce sa iti faca, este vorba de circulatia periferica slaba si multa lume se confrunta cu asta. Exista la farmacie suplimente pentru problema asta, poti intreba acolo. De regula, cele pe baza de ginkgo biloba sunt folosite pentru circulatia periferica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc problema, si este din cauza circulatiei. Fosta mea iubita avea aceeasi problema, si in plus ii transpirau mainile si picioarele indiferent ca era cald sau frig afara.

A fost la medic si nu au ce sa-i faca. A invatat in schimb sa se protejeze, la picioare sa nu foloseasca ceva ce sa-i alunece piciorul, si in acelasi timp sa-ti tina de cald iarna, iar la maini nu poti decat sa porti niste manusi pe vremea aceasta. Poti sa le porti si pe acelea cu degetele taiate, inca nu e foarte frig afara.

O zi placuta happy

| Lolităăăă a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la medic. Pai tu nu mai simti cum ti-s picioarele sau mainile. asa mi se intampla si mie cand stau vreo 3 ore la calculator... si dupa ma bag in pat si imi trebuie o ora sa ma incalzesc! probabil ca asi stat la frig!

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Buna.Prroabil nu ai cirrculatia sangelui cum sa zic corecta. Eu as zice cel mai binne sa te duci la un doctor/doftor bun(Dotorul/Doftorul De Familie), doctorul o sa-ti de-a un medicamente sau o sa-ti faca alt ceva si gata.Insannatosire Grravnicabig grin (Am pus cu r-urri si n-urri caci am citi o cartea care mi-a pus ''pata'' si am zis ''Doftor'' caci asa se zicea.Bay, bay.

| LaviniaAC a răspuns:

AI o problema cu circulatia periferica. Nu iti face griji, e des intalnita aceasta problema. Iti recomand un supliment cu Omega 3, intra pe blogul meu sa vezi un produs foarte bun. Medicul care l-a creat a castigat premiul Nobel. http://www.adiocelulita.ro/......-omega-3/. Consuma seminte (nuci, migdale, caju, etc.) si somon, adica grasimi sanatoase. Am clienti care si-au rezolvat aceasta problema cu recomandarile mele! Succes si daca doresti tinem legatura pe blog.

| carcalac a răspuns:

Du-te in dormitor sau in sufragerie la termostat si da-i drumu la centrala la 24 grade