| Somberヅ a întrebat:

Salut, stiti cumva daca regimul alimentar ajuta ca sa nu se mai dezvolte boala Vitiligo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Vitiligo e mai mult o boala care apare pe fond genetic si activata de anumiti factori. Alimentatia prea putin ar putea sa ajute in cazul asta. Totusi, o alimentatie corecta te va scapa de alte probleme, asa ca alimentatie nu e oricum de neglijat, chiar daca asupra bolii tale nu are niciun efect.
Sanatate!

1 răspuns:
| noink a răspuns:

Vitiligo nu se reduce in functie de dieta alimentara. Trebuie neaparat sa folosesti creme cu factor de protectie. Evolutia nu poate fi oprita