| Alexi13 a întrebat:

Cine a mai trecut prin asa ceva sau cine stie ce am? De vreo 3 ani am suferit un mic atac de panica (aveam anxietate in perioada aia) acum de un timp la cel mai mic efort, la ridicarea de jos sau cand urc scarile imi bate inima tare rau sau foarte rapid, iar cateodata cand stau linistit simt ca un fel de spasm brusc al inimii ca si cum s-ar cutremura inima brusc pentru o clipita, mi-e foarte frica ca o sa mor, doar la asta imi da gandul, parca nu mai am chef sa fac nimic..seara imi e frica sa adorm... am facut programare la cardiolog dar numai peste 2 saptamani o am... poate sa fie si pe psihic? Doar la rau ma gandesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi și de la stres, vreo carenta de vitamine. Pana aju gi la cardiolog, faa ți și un set de analize la sânge. Sau poți lua magneziu, mangneB6, și dacă vei simți o ameliorare, sigur e carenta. Sănătate!

| Alexi13 explică (pentru anonim_4396):

Ok. Astea ce le simt eu cred ca sunt extrasistole.din cate am citit pe net..am si o bataie mai puternica cateodata..merg sa-mi fac si analize.