| GlamiXD a întrebat:

A tinut cineva dieta dukan? A dat rezultate? Eu am 15 ani si am decis sa tin aceasta dieta happy.

Răspuns Câştigător
| eatpraylove a răspuns:

Nu eu personal, dar tatal meu da, avea 103 kg si in doar 3 luni a ajuns la 84 kg, iar acum este in faza a treia din dieta si poate manca absolut orice, in prima faza, cea cu doar proteine animale( probabil ca stii despre ce vorbesc ) a pierdut 6 kg in doar 1 saptamana, iar apoi canda trecut la a doua faza slabea un kg pe saptamana, dar depinde de ce greutate ai, fiindca daca ai o greutate mai mica, in jur de sa spunem 70 kg, kg se duc mult mai greu, in orice caz, sper ca te-am ajutat, si recomand cu toata inima aceasta dieta

| GlamiXD explică (pentru eatpraylove):

Multumesc big grin am 60kg. I don't want to see si ma gandeam sa tin dieta cam 10 zile... desi acolo scria ca persoanele ce vor sa slabeasca peste 20kg big grin o fi prea mult?

| GlamiXD explică (pentru eatpraylove):

Adica stai ca nu m-am exprimat bine, etapa 1 sa dureze 10 zile big grin

| eatpraylove a răspuns (pentru GlamiXD):

Ideea e ca tu poti sa te opresti oricand din prima faza, urmatoarele sunt cele mai importante, fiindca aceasta dieta este facuta in asa fel in cat dupa ce slabesti nr de kg dorite tii urmatoarele etape de consolidare si astfel te vei pastra la greutatea obtinuta tot restul vietii, trebuie doar sa citesti cu atentie pasii

4 răspunsuri:
| flippy94 a răspuns:

Nu iti recomand sa ti dieta de la varsta asta, asculta si sfaturile medicilor referitoare la aceasta dilema... asteapta ai timp sa ti dieta si dupa 18-19 ani, o sa-ti afecteze sanatatea