| Aria1Devraux a întrebat:

Cum as putea sa vomit voluntar? (nu va bateti joc, am mancat ceva ce ar putea fi otravitor si nu vreau efecte secundare. Nu va bateti joc.) Vidoclipurile nu ma ajuta cu nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Baga-ti degetele pe gat, iti va veni sa vomiti. Sau mananca ceva care nu iti place sau ti se pare scarbos, sau bea alcool pana vomiti, sunt multe metode.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai mancat ceva otravit mergi la spital lasa nebunile

| soloangel01 a răspuns:

Daca nu ai murit, incearca sa iti bagi degetele in gat si sa apesi cumva, incearca pana iti iese. In gat este un fel de muschi sau ceva care te face sa vomiti. Sincer sa fiu, eu am incercat odata si nu a mers. Vroiam sa vomit pentru ca am baut niste vin stricat cred si eram muci. Mai bine du-te la spital.

Răspuns utilizator avertizat
| matrix100 a răspuns:

Sunt anumite medicamente care provoca voma, nu stiu exact numele lor, poti sa bei multa apa pentru a contracara efectele negative a ceea ce ai mancat