| Athykzx a întrebat:

Cum este atunci cand dentista/dentistul va scoate un dinte (nu e de lapte). Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaMady a răspuns:

Cand stomatologul iti scoate un dinte trebuie sa-ti faca anestezie ori sa iti faca injectie in gingie ori sa-ti de-a cu spray anestezic daca iti va da cu spray nu te va doare cand iti va scoate un dinte o masea dar daca iti face injectie in giengie te va durea putin cand ti-o va face.Dar nu te speria totul o sa fie bine. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Athykzx explică (pentru OanaMady):

Stiu ca imi va face anestezie.Eu vreau sa stiu cum ma simt. Va rog sa mai raspundeti ca la 11:20 plec.

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca iti face anestezie nu te doare decat putin.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Nu,dar simti practic cum il scoate[fara durere]

Ps:roaga-te sa se priceapa la anestezie, pe mine m-a omorat una la trei masele.