| cristina_4003 a întrebat:

Cum inghit o pastila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O bagi adânc pe gât și dai cu un pahar de apă imediat pentru a evita înecarea!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cum sa o inghiti...cu apa

| ascovit a răspuns:

Cu apa

| VivianKorea a răspuns:

Zdrobesti pastila si o diluezi in apa apoi inghiti...

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce fel de pastila? Daca e obisnuita, o pui pe limba cat mai aproape de fundul gurii.O inghiti cu apa plata sau cu ceai.
Daca e mai mare, vezi daca e voie sa rupi.Si procedezi ca mai sus.
Daca totusi nu o poti inghiti, o famitezi intre doua linguri pui putina apa si inghiti. Apoi bei apa.
Dar prima metoda e cea mai buna.

| Felys a răspuns:

Daca nu poti sa inghiti o amarata de pastila fa injectii, sa vezi atunci disperare

| Latinmoon a răspuns:

Pui pastila pe liba si bei apa ca sa o inghiti.
Good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O înghiţi pur şi simplu cu multă apă.
http://www.ziare.com/......la-1085773
Te pup!

| Weider a răspuns:

Cum inghiti o bucata de prajitura mica?

| whattt a răspuns:

Cu apa

| Trololoolololool a răspuns:

Mie unu mi-a ramas un CETEBE pe gat odata si am inghitit des si mi-a trecut cu apa...

BAFTA!

| cristina_4003 explică:

Sunt disperata

| cristina_4003 explică:

Multumesc. vad cat de tare pot sao bag pe gat ca e mare si nu am voie sa o rup, sfaram. e antibiotic. multumesc!