| andrada2002andra a întrebat:

Cum poate cea mai buna prietena a mea sa-si albeasca pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Daca vara iti place sa fii bronzata si pielea ta sa fie mai inchisa la culoare, iarna de ce nu ai face o schimbare de look si sa adopti un stil mai... palid?

Iata ce masti naturale te vor ajuta sa ai o piele alba ca laptele, fara de cusur, potrivit Ehow:

1. Amesteca un albus de ou cu 3 linguri de zeama de lamaie si o lingura de ulei de masline si aplica pe fata, lasand sa actioneze 10 minute. Clateste cu lapte dulce si repeta procedeul pana ajungi la rezulatul dorit.

2. Amesteca faina cu destul lapte pentru a crea o pasta. Aplica pe fata si lasa 10-15 minute, dupa care clateste cu apa calda.

3. Consuma alimente bogate in vitamina C, care ajuta la reducerea productiei de melanina.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Stai că nu înțeleg un lucru!
De ce nu ești în stare să spui că tu îți dorești ca tenul tău să fie mai alb, și nu prietena ta?
Oamenii nu sunt atât de buni încât să facă lucruri pentru alții! Degeaba mințim că am fi cine știe ce bunătate de om, când noi de fapt, avem un suflet oribil!
Iar ca răspuns la întrebarea ta, spune-i prietenei tale, că o data cu venirea iernii va scăpa de bronz!

| andrada2002andra explică (pentru positivity):

Prietena mea cea mai buna nu are cont pe TPU si m-a rugat sa pun intrebarea! parintii ei nu o lasa sa-si faca un cont pe TPU! nu stiu de ce, da?

| andrada2002andra explică:

Funda!