| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo crema care sa iti albeasca pielea pe tot corpul?

13 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

Ar trebui sa t bucuri din plin de bronzul natural al pielii talewinking
multe/multi ar vrea sa fie in locul tau happy
dc sa te deschizi la culoare.mai ales acum vara...foloseste creme, lotiuni, uleiuri de corp care iti face pielea sa arate bine sh sa fie sanatoasawinking
cilorile calde precum alb, galben. portocaliu(culorile fff aprinse)accentueaza culoareawinking
asa ca poti purta haine de culoare putin mai inchisewinking

| Sara2 a răspuns:

Lumea vrea sa se bronzeze si u vrei sa te albesti? sau poate vrei sa faci vreun carnaval cine stie incerca pudra de argila faace bine la piele si te face alb(a) sau intreaba clovni cu ce se dau pe fata cand sunt mascati in alb

| zuly a răspuns:

Asta chiar ca e ciudat. Lumea de obicei da bani cu pumnu' pe solar si lotiuni autobronzante.
Despre o anumita crema pentru albirea pielii nu am auzit, dar ca metoda babeasca stiam despre baile cu lapte.Este o metoda naturala si nu prezinta pericole, dar nu ma pot pronunta asupra eficacitatii ei.
Totusi, sunt impotriva tratamentelor de acest gen.Sunt sigura ca exista creme pentru depigmentarea pielii, dar cu siguranta acestea au efecte adverse mult mai urate, decat binele pe care se pare ca il fac (adica iti indeplinesc dorinta de a avea o piele mai alba).
Fiecare dintre noi este frumos de la natura. Aceasta are grija sa ne inzestreze pe fiecare cu anumite calitati, pe care trebuie sa stim sa le descoperim si sa le punem in valoare. Interventia asupra starii naturale poate avea multe efecte nedorite.
Multa bafta!

| Chuck a răspuns:

Lasa cremele. Incearca operatii estetice, gen Michael Jackson.

| Frogie a răspuns:

Nu te-as sfatui...straight face

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Poate vopsea de mașină, pasta de dinți...
Numai actorii folosesc creme speciale și cred că ele se comercializeză pe circuit închis.
Mai așteaptă și alți membrii ai comunității, poate cunosc ei...
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva. I
In schimb exista creme cu factor de protectie 50+ si daca le folosesti cu 30 de minute inainte sa iesi din casa, vei impiedica bronzarea pielii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe www.albestetipielea.ro o sa gasesti raspunsul acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe www.fairandlovely.ro si o sa gasesti acolo ce cauti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este ---Skincode--- se gaseste in farmaciile Sensiblue sunt se 3feluri ---una e de albit pielea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Natural. si fara multa bataie d cap incearca s t dai cu zeama de lamaie o data pe zi si rezultatele o sa apara:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu zeama de lamaie pe tot corpil? cam complicat.sad si eu vreau sa imi albesc pielea, nu mult, dar vreau neaparat