| 202 a întrebat:

Cum pot sa slabesc la pulpe si la solduri? si daca se poate sa-mi spuneti ce sa exclud din alimentatie sad
ca de inclus ceva nu pre imi permite timpu sa ma duc la cumparaturi!
deci nu manac aproape toata ziua iar seara cand ajung acasa de la scoala nici atunci nu manc cine stie ce dar totusi vad cum iau in volum nu greutate;-J
ajutati.ma crying (mentionez ca nu am avut vreun act sexual)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Ar trebui sa faci inot, atletism sau macar aerobic. Inlocuieste painea alba cu paine neagra, consuma multe legume si fructe, redu drastic grasimile de origine animala sau hidrogenate (margarina), zaharurile si produsele zaharate (inclusiv sucurile din comert), mancarea gen fast food, condimentele artificiale gen knorr, vegeta. http://www.mypyramid.gov/
Eu am slabit de la 87 la 80 kg in 2 luni.

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Pai daca nu prea mananci ce sa excluzi? tu gresesti in primul rand ca "nu prea mananci". Incearca sa iti faci un program de masa: dimineata si la pranz, si seara sa mananci doar un mar dar nu dupa ora 19. Si ia de aici exercitii: www.garbo.ro/articol/Sanatate/1348/Solduri-superbe-prin-5-exercitii

| brosu a răspuns:

De ce nu încearcă nimeni banala alergare, ingineriile despre alimentaţie nu prea ţin, cred că se vede de la distanţă.
Gândurile despre starea ta sunt foarte importante, cum te vezi tu acum şi mai ales cum o să te vezi în viitorul apropiat (stresată că tot iei în greutate? sau te gândeşti că pe zi ce trece devii ceea ce ţi-ai propus?)
Faptul că nu ai avut niciun act sexual nu indică vreo problemă majoră, chiar dacă hormonii la o anumită vârstă îşi fac de cap.
Un mic secret, un act sexual bine făcut consumă calorii cât se consumă în 10 km de alergare. Nu este neapărat o recomandare, doar o informaţie.
Cred că alergarea rămâne la îndemâna oricui...

| Dariana a răspuns:

Aaaa...Incearca sa te duci la sala, pentru ca acasa o sa te tii de exercitii ceva timp dupa aia o sa ti se ia fiind singura, asa la sala fiind mereu supreavegheata de cineva vei face de voie de nevoie exerctiile.Eu una merg la sala, platesc 50 RON pe luna si ma simt foarte bine. Sper sa gasesti o solutie.Sau altceva cauta pe youtube exercitii Pillates(cred ca asa se scrie, nu stiu sigurbig grin)stiu ca facea o verisoara si cica sunt bune.Multa bafta!:*