| l1nutzza a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri, cit mai natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Cumpara de la farmacie Argila; din apa si o lingurita cu varf de argila, faci o pasta si o intinzi pe fata si stai asa 1/2 ora si astepti relaxata, apoi speli fata, o tamponezi usor cu prosopul pentru a o usca usor si o ungi cu o crema putin grasa Apidermin ce contine laptisor de matca si e f. hranitoare si nu poate decat sa faca bine prim continutul sau de laptisor de matca, deci are un produs al stupului, foarte apreciat. Faci aceasta masca de 2, 3 ori/saptamana daca poti si ai sa constati singura ce efecte binefacatoare are si asupra tenului tau, inlaturand cosurile si punctele negre. Orice produs natural nu poate sa aduca, decat o Reusita. Numai bine, Lucien.

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Tamponari cu ceai de musetel.infuzii cu ceai de musetel. xoxo

| elvisedy a răspuns:

Este un tratament intern si unul extern cu rezultate sigure.Informatii la adresa-elvisedy

| toffy a răspuns:

Nu poti scapa de cosuri, asta e in timpul adolescentei toti avem asa ceva, dar daca vrei sa reduci nr lor poti sa-ti pastrezi tenul mereu curat spalandu-l cu apa curata sau cu ceai de musetel ( dimineata si seara ) succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi dau cu pasta de dinti pe zonele afectate si se vad reezultatelee \:d/ Ma spal cu apa minerala de obicei dimineata. Si cu sapun Protex, desi as vrea sa*mi iau Dove, am auzit ca e cel mai buun. SI castravetii sunt buni pentru acnee, sa*ti pui pe fata. Desi eu cand am timp imi fac infuzii de ceai de musetel sau tamponari. big grin Pupplove struck