| iul000 a întrebat:

Cum pot slabi pana incepe scala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv, dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inaltime si ce greutate ai?

| DumiY a răspuns:

Buna!
Mai sunt cateva saptamani pana incepe scoala si nu stiu cat vei reusii sa dai jos.

Ar fi bine sa faci mult sport,sa alergi,sa mergi pe bicicleta,role,joaca fotbal baschet etc.

Incearca sa elimini dulciurile,mancarea cu multe grasimi,si mancarurile prajite.
Consuma mult peste, carne coapta sau fiarta, si multe salate(fructe, legume).

Pa, pa!

| Fulbaster a răspuns:

Daca vrei sa spui pana incepe scoala, pori slabi daca faci in fiecare seara abdemene, sa incepi de la 30 iar in fiecare saptamana mai adaugi 10, sau cate poti.

| dodicuta a răspuns:

Mult sport, fara dulciuri, snacksuri, fara carne grasa( ex. de porc), fara fast-food, fara prajeli.

| iul000 explică (pentru dodicuta):

Fac sport nu mananc dulciuri snacksuri si sunt vegetarian dar tot nu. altceva

| dodicuta a răspuns (pentru iul000):

Totul tine de numarul de calorii.Trebuie sa mananci sub 1000.Cu diferite aplicatii poti sa afli numarul.Incearca "My fitness pal".

| VasiDobie a răspuns:

Nu manca mult dimineata, nu manca deloc seara si du-te la alergat (asa facea sora mea cand era la majorete la liceu happy )

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa slabesti, poate vei reusi.
Uite cum a slabit o prietena:
Manca dimineata bine (mancare gatita) fara prajeli sau chestii de genu si pana seara nu mai manca nimic altceva doar o gustare.
Acum cum este vara tu poti inlocui gustarea cu niste fructe sau legume. Incearca sa mananci cat mai multe salate, dar sa nu duci lipsa nici la carne si nici la lactate.

| Jono a răspuns:

Salut! Sa slabesti nu e greu deloc. Tot ce ai nevoie este putina vointa si foarte multa incredere in sine. Mananca foarte putin si de mai multe ori si fa jogging zilnic de 2 ori pe zi : dimineata si seara, consuma foarte multe lichide cu exceptia apei minerale si incearca sa eviti mancarurile grase si totul va fi Ok! Succes

| candycloudsoflullaby a răspuns:

Mananca sanatos(multe fructe si legume), nu sari peste micul dejun, mananca mai putin si de 5 ori pe zi, fa cardio(ex:alergatul), fara dulciuri si mancaruri grase si bea multe lichide(apa cu lamaie)

| AlevAlv a răspuns:

Incearca sa tii dieta dukan http://dietadukan.ro/
funda