| paulikeEe a întrebat:

Cum pot slabi vreo 10 kg pana cand incepe scolii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| レクス a răspuns:

Pai,nu manca dupa ora 6-7.Fa sport.Du-te la o sala de fitness, daca nu fa abdomene tu zilnic, fa jogging.Nu manca dulciuri, abtine-te.Pana cand incepe scoala, mh, cam greu.Dar chiar si asa, daca faci sport si nu mananci dulciuri, incetul cu incetul slabesti.
Bafta.

17 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pff.cam greu intr-o luna sa dai jos 0 kg...mai bine le dai in 2-3 luni si le da de tot..decat sa te infometezi, iar cand mananci sa vina inapoi...Multa miscare e ideala..si un regim echilibrat happy

| DimLight a răspuns:

Taie-ti un picior! m-am saturat de grasi care intreaba cum sa slabesc ce ceai sa beau, ce **** sa mananc, ce sport sa fac. si repeta aceleasi intrebari la care s-au dat sute de raspunsuri, sper sa mori gras k o balena sau ca un elefant, pa!

| elenush17 a răspuns (pentru DimLight):

Daca cineva vrea sa slabeasca, asta nu inseamna ca e grasa ca o balena, respectiv ca un elefant. Pur si simplu nu e multumit de cum arata.

| DimLight a răspuns (pentru elenush17):

Si asta nu-l impiedica cu nimic sa devina gras ca o balena sau ca un elefant sau hipopotam... si sa posteze aceeasi intrebare care are 1000 de raspunsuri tot pe TPU.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DimLight):

Genial, sunt de acord rolling on the floor

| レクス a răspuns (pentru DimLight):

Nu e nevoie sa fi asa de rautacios...Are tot dreptul sa puna intrebarea asta, chiar daca ea se repeta.Cum a zis si elenush17, daca vrea sa dea cateva kilograme jos, nu inseamna ca e o 'balena'.Nu e nevoie sa fim rautaciosi straight face.

| DimLight a răspuns (pentru Cosmin86):

Tocmai lenea de a cauta daca nu cumva exista raspuns la intrebarea lui/ei ..asa cum chiar politica TPU iti recomanda l-a facut gras/grasa. si sansele sa slabeasca scad dramatic la orice intrebare care se repeta irelevant.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DimLight):

Stii ce e amuzant? ca toti astia care intreaba asta STIU deja ce trebuie sa faci ca sa slabesti, dar tot spera ca le da cineva o metoda "magica", prin care pot slabi peste noapte, in special fara efort si mancand kfc si shaorma.

| DimLight a răspuns (pentru レクス):

Se scrie fii. sa nu fii! stiu asta, eu am facut-o in spirit de gluma, ce-i drept e cinica.

| Niiiicu a răspuns:

Facand multa miscare...happywinking
bafta

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Iti sugerez ca seara pe la vreo 8-9 sa mergi la alergat undeva in parc sau la stadion si sa-ti iei multe haine groase pe tine sau alta metoda ar fi sa mergi cu bicicleta cu scaunul foarte jos asa faci abdomen si picioare..iti trebuie multa ambitie sa slabesti 10 kg in 2 luni
eu iti sugerez un interval mai lung poate 8-9 luni.

| QUM a răspuns:

Mananca fructe si legume, bea multa apa mai ales rece de la asta slabesti, fa mult sport, si tot felul de exercitii big grin cand faci dus poti sa dai apa din ce in ce mai rece asta ajuta pentru ca corpul depune efort ca sa aduca apa de temperaturi mai mici la temperatura corpului...hmm bea ceai...

| EffieStone a răspuns:

Sa nu stai acasa la calculator si sa te ocupi cu sportul si sa maninci mincarea cu norma!

| badasssead a răspuns:

10 kg ..in 2 luni? e ok am auzit mai rau de atat. gen, 10 kg in 10 zile. de ce vrei sa slabesti? pentru colegii tai, sa le lasi lor senzatia k esti frumoasa. inceaca sa te uiti prin sufletul tau si o sa vezi cat de frumos/a esti. ai persoane care te aprecieaza, si daca esti inca in scoala..probabil ai nevoie de tot felul de substante,de la zaharuri,glucide la vitamine,lactate,de toate. un sfat poate fii sportul,incearca sa alergi pe afara, sa renunti la transportul in comun, i-ati o bicicleta... si mananca sanatos, pentru tine, da-i incolo pe colegi, traiesti pentru tine ..nu pentru ei. ai grija de tine, si de stomacul tau, nu apela la diete drastice

| misticals19 a răspuns:

In primul rand invata limba si gramatica limbii romane iar in al doilea rand ca sa devenim seriosi du-te la o sala de fitness un abonament lunar e 60-80 lei cu aparate de nivel mediu-excelent sper ca te-am ajutat funda?!

| Robert0mobert0 a răspuns:

Numai baga in tine laughing)) nu pe bune sport sport sport big grin

| mario6 a răspuns:

Am gasit pe net, de fapt prin intermediul unui prieten care este sportiv am dat de linkul asta http://www.femei-frumoase.ro/index.php/sanatatea-femeii/calorii.Pentru a slabi trebuie in primul rand sa faci miscare si in al doilea rand sa ai grija ce si cat mananci. Este vorba de calorii consumate. Vezi ca pe acel site iti poti creea meniul tau pe intreaga saptamana si astfel vei stii clar ce si cate calorii, proteine, lipide, fibre consumi.Mie mi s-a parut foarte interesant