| creatza96 a întrebat:

Crema cu extract de melc e buna pentru cosuri,puncte negre, pete, riduri mici sau luminozitatea tenului?

1 răspuns:
| Sara53 a răspuns:

Crema cu extract din melc, este un produs obtinut in proportie de peste 90% din substante naturale, contribuind la:
· diminuarea cicatricilor, ridurilor adanci de pe fata, maini, decolteu, corp (vergeturi)
· decolorarea petelor prin accelerarea procesului de exfoliere si formarea unui nou strat de piele
· reducerea si calmarea iritatiilor ce pot apare in urma arsurilor solare, barbierit, epilare etc.
· regenerarea tesuturilor si diminuarea depozitelor de celulita
· protejarea pielii impotriva radicalilor liberi datorita poluarii
· hidratarea pielii si cresterea elasticitatii acesteia, prin activarea secretiei de collagen si elastina.
· prevenirea dezvoltarii anumitor specii de bacterii ce pot apare in acnee.