| Fumiko a întrebat:

Daca ai hernie de disc si la un moment dat incepe sa te doara si piciorul drept, de exemplu, dar fara sa-ti amortiasca, mai sunt sanse de vindecare fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TacaPaca a răspuns:

Nu sunt şanse de vindecare nici daca nu-ţi amorţeşte niciun picior. Operaţia este singura cale de refacere sigură.

| LoaffajagqabvZjxhz a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa mergia un control. Cand e vorba de sanatate e bine sa fi sigur. Deci du-te la un control si cere sfatul unui expert.

| Fumiko explică (pentru LoaffajagqabvZjxhz):

Multumes, oricum nu sunt sigura ca am hernie de disc, o sa merg la medic si voi vedea