| RobertoTo a întrebat:

Daca am 20 de ani oare mai am sanse sa mai cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Da,oasele barbatilor cresc pana la 25 de ani, ca sa iti stimulezi mai bine cresterea lor te-as sfatuii sa practici un sport sau sala de forte, gasesti exercitii pe net destule.

| RobertoTo explică (pentru AlexandraCroft):

Multumesc chiar aveam nevoie sa aud asa, o sa merg si la sala si sper sa mai cresc macar 10 cm pana la 23 de ani -))) oricum m-am dezvoltat si m-am maturizat poate si corpu a ramas in urma -)))) (cel putin asa imi place sa cred)

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La băieți creșterea se oprește la 21 de ani, nu la 25.
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mda, nu am mai vazut pana acum de 25 de ani dar na, asta vroia sa auda Robert, dupa cum a si zis.

| AlexandraCroft a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu e adevarat, practic sport de performanta, crede-ma ce spun happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca practici un sport, poate.
Dar daca parintii tai sunt scunzi, putine sanse!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin probabil. de fel se zice ca baietii cresc pana la 21 de ani. eu nu am mai crescut de la 20. fiecare cu corpul lui se pare--

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
este posibil dar destul de greu, poate practicand vreun sport anume cum ar fi voleiul sau inotul te vor ajuta.
O zi buna.