| bubblesx a întrebat:

Daca am cocoasa si stau dreapta, nu o sa mai am cocoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1235678907452352 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci la medichappy el te va consulta si iti va face radiograii. in functie de afectiunea pe care o ai iti da trimitere la un mediac de la balnear iar acesta iti da o serie de exericitii. fie in apa sau pe uscathee heehappy
PS:Nu m-ai sta pe ganduri si du-te la doctor cat se mai poate face cevawinkingaltfel vei ajunge pe la 30 de ani cand nu vei mai avea cum sa iti indrepti coloanawinking

10 răspunsuri:
| Incubus a răspuns:

O sa ai cocoasa dar o sa fie o cocoasa dreapta,laughing
daca stai un pic pai adus nu inseamna ca ai cocoasa, ci ca stai cocosat ce nu este acelasi lucru

| Lol_1641 a răspuns:

Pai daca stai tot timpul dreapta cred ca va disparea!winking *bafta*

| z8 a răspuns:

Stai dreapta constient, fa exercitii pentru. spate, dai cu gimnastica medicala. Cu cat esti mai tanara/mica, cu atat se corecteaza mai repede. Trebuie ceva vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stai dreapta dar trebuie sa faci si exercitii altfel tot ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o cocoasa nu o mai poti corecta.Ar trebui intotdeauna sa stai dreapta.Si desigur nu te intrista fa exercitii musculare sau cel mai bine viziteaza un medic.Succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba o sa ai in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum am intels de ce nu ma lasa mama sa am ghiozdan numai pe o parte... x(angryangryangryam 12 ANI si de ceva timp am scoliozasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred da o sa va spun o gluma care sunt nasii papei? papanasii ha ha

| andreeadeeathebest a răspuns:

Bineinteles ca o sa mai ai deoarece AI STAT MULT SUCITA

| Alin_3417 a răspuns:

In corectarea acestei deficiente se folosesc exercitii cu ajutorul carora se obtine tonifierea muscularii spatelui si gatului in regim de scurtare si de alungirea musculaturii abdominale, precum si redresarea coloanei vertebrale. Dar oricum, sfatul meu e sa stai dreapta.Si daca stai dreapta te indrepti.