| Anonim075162839401 a întrebat:

Daca tin aceasta dieta am sanse sa slabesc? sau va fi una in zadar? Prima zi consumi doar legume,A doua zi doar fructe, si a treia zi doar orez? inclusiv in fiecare zi minim 3 litri de apa, slabesti 3 kg...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Nu te infometa, scoate carnea si grasimea din alimentatie, apa foarte multa insa toate completate cu un sport care ti-l permite sanatatea ta si care te solicita astfel incat sa transpiri foarte mult. Ideea este ca apa pe care o consumi sa se elimine prin transpiratie, nu numai prin rinichi.

| UnNumeMic a răspuns:

Este o astfel de dieta dar tu o stii total diferit.Aceasta dieta consta in zile de conzum al mancarurilor pe diferite categorii. Spre exemplu: Azi mananci numai lactate, maine numai fructe, poimaine numai legume etc.Dar incearca ca aceasta dieta sa o combini si cu dieta care merge pe pincipiul putin si des.Aceste doua diete vor avea un efect mult mai bun decat ceea ce stii tu.Si intr-adevar, trebuie sa bei multa apa, dar nu neaparat 3 litri, ci cat poti sa be intr-o zi. Daca bei 2 litri de apa pe zi este de ajuns dar poti sa bei si 5-6 litri.Iti recomand si un sport solicitant cum ar fi alergatul de dimineata si sala.Combina tot ceea ce este mai sus si vei vedea rezultate IMEDIATE.(2-3 saptamani)