| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 3 cezariene in 2002, 2004, 2007, mai pot face un copil mai tarziu? Am trompele legate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca e o eroare a siteului, se mai intampla.

| Lilik a răspuns:

Aoleu. dar de ce mai vrei copii?laughing nu ai destui...si cu criza asta. Cata rabdare trebuie sa ai de mai vrei si un al patrulea copil.

| multimoak a răspuns:

Ar posibil sa ai probleme mai tarziu din cauza atator cezariene. Poti pierde copilul. Oricum daca iti vei dori un copil va fi necesar sa fii sub atentia medicilor.
Cat despre trompele legate nu ai nici o sansa sa mai ramai insarcinata pentru ca prin legarea trompelor nu mai are contactul dintre ovule si spermatozoizi. Legarea trompelor se considera definitiva pentru ca interventia chirurgicala este ireversibila, incerta si foarte costisitoarewinking
In concluzie, daca ai trompele legate nu vei putea avea copil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti un nesimtit cel care a pus aceasta intrebare, caci a fost postata de altcineva iar tu ca un dobitoc copiezi.Nu mai raspundeti la acasta intrebare. cineva nu are ce face si se joaca cu voi

| augusta a răspuns:

Ori TPU este dereglat ori cineva isi bate joc de mine.Am pus aceasta intrebare de 2 zile si mi-au raspuns 10 useri, acum surpriza, cand am deschis calculatorul vad intrebarea mea pusa de un anonim. Cineva se plictiseste sau are chef de cearta? Parca incepusera sa dispara anonimii, nu mai puteau posta, Raluca de ce dai voie sa se intample asa ceva? Raspunsurile m-au lamurit pe deplin acum vad ca vin raspunsuri nesimtite.Raluca te rog sa stergi intrebarea aceasta urgent!

| augusta a răspuns:

Rog adminii sa stearga aceasta intrebare pusa de mine cu 2 zile in urma. Vad ca un psihopat nu are ce face si copiaza intrebari puse de altii doar ca sa-si bata joc.De ce mai dati voie sa se posteze sub anonimat? Sa va fie rusine ca dati voie sa se intample asa ceva.Stergeti imediat aceasta intrebare