| Hello12345 a întrebat:

DAU FUNDA! Pe data de 27 luna trecuta am facut sex neprotejat dar nu s-a terminat in mine. Era prima zi de ciclu. De ieri, de pe 23, a inceput sa ma doara burta ca si cand as fi pe stop. Mi-a curs un lichid apos de culoare maro-inchis. Mentionez ca in mod normal mie ciclul imi venea de exemplu daca o luna imi venea pe 20 luna viitoare venea minim pe 20, nu mai devreme. Si acum doua saptamani am luat Zinnat, niste pastile pentru infectiile urinare insa nu am luat 250 g cum scria pe prospect ci 500 g. Oare acesta este motivul sau este posibila o menstruatie peste sarcina? Va rog mult nu imi veniti cu raspunsuri cu "Du-te la medic." A mai patit cineva asta? Va rog mult ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca e vorba de sarcina, dar ceea ce descrii chiar ar impune o vizita la medic. Poate fi o problema foarte serioasa. Plus ca nu ne spui de ce ai luat Zinnat, cine ti l-a prescris si de ce ai dublat singura doza. Nu te juca cu sanatatea ta!

| Pinocchio a răspuns:

Acel lichid marou este de fapt sange de menstruatie.
Ai putea face si un test de sarcina din prima urina de dimineata, exista si sangerari peste sarcina, chiar daca nu s-a terminat in tine, ai facut sex neprotejat, deci exista totusi un risc.

| Hello12345 explică:

A inceput sa curga sange. Nu mai poate fi vorba de o sarcina, nu?

| Pinocchio a răspuns (pentru Hello12345):

Inca nu e sigur, uneori exista sangerari peste sarcina.
Sa mai faci un test de sarcina.

| Hello12345 explică:

Da dar eu stiam ca daca e menstruatie peste sarcina sangele e doar maro, nu rosu...