| SkivoRo000 a întrebat:

De 2 saptamani ma mananca pielea noaptea groaznic.
Am folosit Claritine, fara efect am folosit si folosesc de app o saptamana Aerius, fara efect.
Am o folosit o crema, fara efect, mixtura mentolata fara efect, otet de mere, a mers cateva zile dar degeaba.
Nu stiu ce sa ma fac, am schimbat lenjerii tot, nu am spalat hainele cu ceva parfumat, decat cu apa.
Nu am posibilitatea sa merg la un dermatolog. Ajutati-ma cu ceva va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem cum fiindcă multe boli alergice se aseamănă între ele. Poate o fi pe fond de stres, anxietate, poate o fi prurigo, poate fi orice... Eu de exemplu aveam prurit generalizat din cauza stresului și a anxietății. La tine poate fi cauzata din alte motive aceasta alergie, mâncărime de piele, poate ai pielea prra uscata sunt n cauze nu putem ști dacă te dai cu tratamente după ureche agravezi situatia

Răspuns utilizator avertizat
| Ștefan_Andreea_1990 a răspuns:

Ai problema asta pe tot corpul sau doar intr o anumita zona?