| blizzard21 a întrebat:

De 4 zile am inceput sa nu mai aud bine cu urechea stanga, aud, dar foarte putin..si imi provoaca ameteala! Tin sa precizez ca din cauza asta sunt momente cand la urechea dreapta am un tiuit foarte enervant, in special dimineata cand ma trezesc! Banuiesc ca e posibil sa fie de la raceala, dar problema este ca nu sunt racit tare, adica sunt momente cand imi mai curge nasul, in rest nu tusesc, stari de febra sau altele!
Ce ar trebui sa fac in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimcunoscut123 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medicul de familie sau la spital si rte vor trimite la ORL. Ai otita sau alt ceva.Ar trebui sa te duci repede, nu incerca leacuri babesti, sau ce iti da de la farmacie.Am avut si eu o problema ca tine chiar acum 2-3 luni si am scapat doar cu cateva picaturi.SANATATE MULTA! FUNDA?

| blizzard21 explică (pentru Anonimcunoscut123):

Multumesc frumos de raspuns, voi tine cont de asta! speram ca va trece de la sine, dar se pare ca nu! multumesc inca o data happy

3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pune si tu ceva pe cap cand se raceste.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Ai posibil sa ai anemie!