| Robotzzzi a întrebat:

De cateva zile a inceput sa-mi iasa herpes la buza m-am dat cu tetraciclina si cu aciclovit mereu si tot a inceput sa iasa si sus si jos pe jumate din buza mi s-a umflat si mi-a iesit ditamai herpesu...Ce sa fac sa scap de el ca degeaba ma dau cu aciclovit si tetraciclina ca nu-mi trece nici nu se usca dinpotriva s-a facut mai mare si mai mult...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Ia-ti si niste plasturi pentru herpes, pentru ca herpesul se imprastie daca il lingi sau atingi de buza sanatoasa. Daca pui si un plasture pe el nu se mai imprastie, continua tratamentul cu aciclovir cel putin o saptamana, daca intr-o saptamana nu trece sunt mari sanse sa ai un sistem imunitar scazut, si atunci ai nevoie de mai multe analize. Consuma fructe si legume si odihneste-te bine intre timp. Ar trebui sa te faci bine.

Asta de mai sus care recomanda antibiotic pentru herpes sa mai ia odata cartea de medicina din care a tras el concluzia ca herpesul trece cu antibiottic si sa o reciteasca, i-au scapat cam multe.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot la farmacie iti recomand si eu sa mergi.
Cauta sa mai consumi dulciuri, pentru ca zahărul scade sistemul imunitar. Vei grăbi astfel vindecarea.

| DrGoogle a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti o crema cu antibiotic pentru herpes iti spun cei de acolo ce anume.