| Lapusneanu a întrebat:

De ce albim? Albeste si parul din alte regiuni axila, inghinal sau doar cel de pe scalp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce. Dar omul albeste complet. Nu ai vazut batrini cu sprincene si barba alba?

| Lapusneanu explică (pentru anonim_4396):

Am intrebat de axila, zona inghinala, piept.....alte zone cu par stiu ca barba, si sprancenele albesc dar la celelalte ma refeream,,,,

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lapusneanu):

Si celelate. Sigur. Am vazut eu si axile albe.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Cauza incaruntirii parului este scaderea cantatatii de melanina, pigmentul(colorantul natural) ce se gaseste in firul de par. Aceasta vine odata cu inaintarea in varsta sau in cazul un socuri emotionale severe.
Cu unele exceptii, parul albeste in toate zonele corpului.