| saby26 a întrebat:

De ce dupa fiecare contact sexual ma doare burta si ovarele de nu imi mai trebuie cate 1 saptamana. iubitul meu este cam dotat oare de asta? si in timpul actului am dureri simt ca imi rupe tot in mine. dar imi e rusine sa ii spun. ce sa fac sa vb cu el dar si ce sa ii spun sa n-o mai bage toata atunci ce placere va mai avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog pentru a exclude o afectiune inflamatorie, si pentru a vedea in ce pozitie sta uterul. Uterul retrovers este mult mai sensibil in timpul actului sexual. In al doilea rand, nu trebuie sa te jenezi sa-i spui iubitului tau cand te doare, incercati alte pozitii care sa-ti convina si tie( de exemplu stai tu deasupra, asa vei putea sa controlezi penetrarea). Sexul trebuie sa fie placut pentru ambii parteneri, nu numai pentru el.

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Daca ai reusit sa apreciezi ca iubitul tau e dotat sau te uiti la filme porno, sau cunosti cam multi baieti, asa incat ti-ai dat seama. In orice caz asa ar fi corect. Nu le poti avea pe toate laughing

| dana85 a răspuns:

Daca el este mai dotat, colul uterin este afectat printr-un contact mai direct, mai violent. Trebuie sa rezolvati asta in doi. Consulta si un specialist, s-ar putea sa fie si o anexita netratata.

| gioia a răspuns:

Cum dracu iti este rusine de el? Daca tie rusine de el si te mai si doare ce motive ai pentru a face sex cu el?

| xDeniisa a răspuns:

Buna!

Explica`i ca te doare laughing, poate o sa inteleaga. Incearca este iubitul tau nu? Sigur o sa te inteleaga nu trebuie sa iti fie rusine de el.

Pa, pa!