| 1234568807 a întrebat:

De ce unele persoane cand se trezesc dimineata trebuie sa tot elimine saliva fiindca nu o pot inghiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la medic, ca nu-i normal sa nu poata inghitii.

| Cherciumihai a răspuns:

Este posibil ca această situație să fie rezultatul unor factori precum uscăciunea gurii, poziția în care dormi sau producția excesivă de saliva în timpul somnului. Este un proces normal și nu trebuie să îți faci griji în legătură cu asta.

| 1234568807 explică (pentru Cherciumihai):

Eu nu ma refer ca nu o pot inghitii fiindca chiar nu pot, ci fiindca le e scarba laughing