| Derkes a întrebat:

De ceva timp am ca un fel de intepaturi la inima, dureri musculare nu foarte exagerate, si cel mai des am junghiuri la inima de cate 4-5 minute, uneori ma simt fara vlaga, obosit si cu tensiune mare in zona inimii si a plamanilor. Mentionez ca fumez cate 4-5 tigari pe zi, oare o fi din cauza aceasta? In rest nu beau alcool, nu mananc de la fast-food, doar mai mananc din cand in cand dulciuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Drăguț ar fi să formulezi intrebarea asta in fața unui medic internist/cardiolog

| MadRaven a răspuns:

Fratele meu a avut exact aceeași problemă. El s-a dus si la cardiolog și i-a spus că probleme la inimă nu are, dar are lipsă de magneziu.
A scăpat de problema asta luând magnerot dimineața și seara cu sfințenie, după câteva săptămâni nu mai avea nimic.
Poți încerca și tu să iei magneziu, dar recomandat ar fi să ceri mai întâi părerea unui specialist. Ia o trimitere de la medicul de familie și mergi la un cardiolog.

| Nookoo a răspuns:

Mi se intampla si mie, cel mai probabil lipsa de calciu si magneziu, recomand calciu de 1000 mg timp de o luna, lipsa de calciu da niste stari foarte nasoale, nu e cazul sa te sperii!